ظریف: اقدام عملی برای حفظ برجام یعنی عادی‌سازی روابط اقتصادی ایران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه پکن گفت: نجات برجام وظیفه جامعه بین‌المللی است و اگر جامعه جهانی احساس می‌کند برجام یک دستاورد مهم است باید همانند ایران برای حفظ آن اقدام عملی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف روز جمعه در فرودگاه پکن گفت: تا کنون جامعه بین‌المللی به‌جای اقدام عملی برای حفظ برجام بیشتر اظهار نظر و صدور بیانیه داشته است.

وی در تعریف اقدام عملی گفت: اقدام عملی کاملاً مشخص است باید وضعیت روابط اقتصادی ایران عادی‌سازی شود و این اقدامی است که برجام صریحاً به آن اشاره دارد.

وزیر خارجه افزود: قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به همین موضوع اشاره دارد لذا لازم است اگر جامعه بین‌المللی، سایر کشورهای عضو برجام و دوستان ما در برجام مانند چین و روسیه تمایل دارند این دستاورد حفظ شود باید با اقدامات عملی باعث شوند مردم ایران از منافع برجام بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چند کشور آسیایی برای گفت‌وگو و دیدار با مقام‌های بلندپایه چین درباره مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله برجام امروز جمعه وارد فرودگاه پکن شد.

محمد جواد ظریف قرار است عصر امروز جمعه با “وانگ یی” همتای چینی خود دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از سفر به چین به کشورهای ژاپن، ترکمنستان و هند سفر کرده و پس از مذاکره با همتایان خود از این سه کشور، عازم پکن شده بود. ./انتهای پیام

Leave a Comment