روحانی: دولت استعفا نمی‌دهد/رهبر انقلاب گفتند هرچه سران قوا تصویب کردند من حمایت می‌کنم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه ما در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم، گفت: اگر کسی فکر می‌کند دولت استعفا می‌دهد، اشتباه می‌کند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز(چهارشنبه، ۶ تیر) در مراسم هم‌اندیشی مدیران اجرایی سراسر کشور در سخنانی، گفت: الان سه راه پیش پای ملت ایران است و دولت به عنوان نماینده مردم و رئیس‌جمهور به عنوان نماینده مردم و به عنوان نماینده‌ای که دیروز می‌گفت، متکی به ۲۴ میلیون رأی هستم و امروز می‌گوید متکی به ۸۱ میلیون رأی هستم، ما با اتکا به ملت ایران و با توجه به ارشادات رهبری دقیقا آنچه منافع ملی تقاضا می‌کند، با هماهنگی قوای دیگر حرکت می‌کنیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۳ راه پیش روی ماست، گفت: اول در برابر آمریکا تسلیم شویم و هر آنچه ترامپ می‌گوید بپذیریم، این راه را هیچ عاقل و وطن‌پرستی و ایرانی در برابر فشار، ظلم، سخن نابه‌جا، در برابر توهین نمی‌پذیرد، اگر بپذیریم به معنای پایان عزت تاریخی ملت ایران است، فکر نمی‌کنم یک نفر از ۸۱ میلیون نفر رأیش این باشد که در برابر متجاوز، دروغ‌گو، توهین‌کننده به ملت ایران سرخم کنیم و تسلیم شویم.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: راه دوم این است که ما در برابر آمریکا بایستیم، اما دعوا و اختلافات درونی خودمان را هم ادامه دهیم، یکی بگوید برجام خوب بود، یکی بگوید بسیار بد بود، یکی بگوید هیچ بود، دیگری بگوید اگر هیچ بود چرا ناراحتی … الآن موقع این حرف‌هاست؟ می‌شود روبه‌روی هم بایستم و در داخل دعوا کنیم، می‌شود یک عده هم مطالبات مردم را هر روز بالا ببرند، می‌شود گفت شرایط بسیار عادی است، چرا سکه و ارز و بازار اینچنین … می‌شود، دعواهای داخلی را بیشتر کرد و به دولت توهین کنیم، خدای ناکرده دولت هم به دیگران توهین کند. نتیجه چه می‌شود؟ نتیجه این می‌شود که این مقاومت با بالاترین هزینه برای مردم ایران و بالاخص برای فقرا و برای اقشار کم‌درآمد بالاترین هزینه را مردم پرداخت می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما باید در تاریخ به ملت، به مردم و به خدایمان  پاسخ بدهیم، می‌توانیم این کار را بکنیم و در هر فضایی روبه‌روی هم بایستیم، یعنی ایستادن در برابر آمریکا با بالاترین هزینه، وضع ما بدتر می‌شود، وحدت شکننده‌تر می شود، اقتصاد و فرهنگ بدتر می‌شود. 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: راه سوم این است که تسلیم در برابر آمریکا نمی‌شویم، عزت‌مان را حفظ می‌کنیم و آمریکا را به زانو در می‌آوریم و ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان خواهند فهمید راه غلطی را انتخاب کرده‌اند، راه سوم، راهی است که ما با کمترین هزینه مقاومت می‌کنیم، هزینه باید پرداخت کنیم اما کمترین هزینه توقعات را کاهش می‌دهیم.

روحانی تأکید کرد:  واقعیت امروز ایران را مدنظر قرار می‌دهیم، همه همکاری می‌کنیم، امروز دولت و نماینده ملت یعنی رئیس‌جمهور دست همه را می‌بوسد، در برابر تمام مردم و جناح‌ها و حتی کسانی که بدترین توهین ها را به من کردند، دست آنها را هم می‌بوسم، امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت و عظمت ملت ایران است، ما باید به دنیا نشان دهیم سختی و مشکلات را تحمل می‌کنیم و استقلال‌مان را معامله نمی‌کنیم، آزادی‌مان را معامله نمی‌کنیم، اسلامیت نظام را معامله نمی‌کنیم، اما سختی را تحمل می‌کنیم، با هم در کنار هم.

وی اضافه کرد: امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت ایران است. ما به دنیا نشان می‌دهیم که سختی را تحمل می‌کنیم، اما استقلال، آزادی، عزت، جمهوریت، اسلامیت و دین‌مان را معامله نمی‌کنیم، اما سختی را در کنار هم و با هم تحمل می‌کنیم، من امروز می‌گویم که دولت در خط اول این مبارزه است، آن کسی که در خط اول است، باید زیر پای خودش مین را هم ببیند، نه آتش توپخانه و هواپیما‌، بلکه باید آتش تفنگ و تیر مستقیم را هم باید ببیند چون در خط مقدم است، این همانی است که پیغمبر هم گفته است در خط مقدم بودن از شب قدر هم بالاتر است؛ ما به عنوان خط مقدم و همه نظام و همه مسئولان در کنار هم می‌گوییم که روز سخت است، من می‌گویم که از ۱۸ اردیبهشت هر روز و شب ما یوم و لیله‌القدر است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر کسی فکر می‌کند که دولت می‌ترسد،‌ استعفا می‌کند و یا کنار می‌رود، اشتباه می‌کند، گفت: همه ما در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم، ما به مردم وعده دادیم، ما امانت‌دار مردم هستیم، من به عنوان یک فرد می‌گویم که تا پای جان و آبرو و حیثیت با افتخار می‌ایستیم هیچ ترس و هراسی نداریم، اما شرطش این است که ما دولتی‌ها اول باید فشار را تحمل کنیم، اگر می‌خواهیم که بگوییم روز سختی و فشار است، اما برای دیگران است، حتما شکست می‌خوریم.

روحانی تصریح کرد: اگر تا امروز ما ۸ ساعت کار می‌کردیم و فردا هم همان ۸ ساعت را به همان سبک کار کنیم، موفق نمی‌شویم، شرایط ما امروز متفاوت است و باید به فکر کارشناسان جدید باشیم و از افکار همه استفاده کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری دیروز گفت چرا مصوبات جلسه سران سه قوه را می‌فرستید که من تصویب کنم هر چه تصویب کردید، ابلاغ کن، من حمایت می‌کنم.//انتهای پیام

Leave a Comment