ابلاغ تلفنی گله حسن روحانی از اصناف؛ چرا بازار تهران فروش کالا به شهرستانها را متوقف کرده؟!!

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: وزیر صنعت به من اطلاع داده که در حضور رئیس جمهور در جمع تولیدکنندگان آذربایجان این موضوع مطرح شده که در بازار تهران کالا به شهرستانها فروخته نمی‌شود؛ نمی‌دانم این امر واقعیت دارد یا نه؟!

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم، علی فاضی عصر امروز در سومین  نشست هم اندیشی اتحادیه‌های سراسری پوشاک کشور  اظهار کرد: در عرصه تولید پوشاک کارهای خوبی در سال گذشته انجام شده  اما ضعفهایی هنوز در این بخش داریم؛ ما ضعیف‌تر از سال ۶۰ نیستیم و دشمن ما نیز از آن مقطع قویتر نیست، در عرصه‌های زیادی توفیقاتی به دست آوردیم اما اینکه نمیتوانیم در این عرصه موافقیت‌های لازم را به دست آوریم جای سوال دارد.

وی افزود: مسئولین، مردم و تولیدکنندگان باید هر سه اقداماتی برای حمایت از کالاهای ایرانی انجام دهند و باید در نظر داشت که  تولید‌کنندگان خود نقش در این ارتباط دارند.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: نظام بانکی و پولی با تسهیلات با نرخ بالایی که در اختیار تولید می‌دهد در واقع در خدمت تولید نیست و مبارزه با قاچاق در کشور آنطور که باید باشد محقق نشده است و هیچکدام از این موارد مانع آن نمی‌شود که ما نتوانیم در این عرصه قدم برداریم.

فاضلی در ادامه با اشاره به تماس تلفنی دقایق قبل وزیر صنعت، معدن و تجارت با وی در باره وضعیت نامناسب فروش کالا در بازار بزرگ تهران گفت:وزیر صنعت به من اطلاع رسانده که در حضور رئیس جمهور در جمع تولیدکنندگان آذربایجان این موضوع مطرح شده که در بازار تهران کالا به شهرستانها فروخته نمی‌شود؛ نمی‌دانم این امر واقعیت دارد یا نه؟!

* در بازار تهران کالا به شهرستانها فروخته نمی‌شود

بنابراین گزارش در واکنش به اظهارات فاضلی یکی از حاضرین در جلسه اظهار کرد: دلیل عدم فروش کالا در بازار تهران به خاطر مشکلات تامین ارز واردات کالا است.

فاضلی ادامه داد: وزیر تاکید کرده‌اند که برای واردات مواد اولیه مورد نیاز کشور هیچ مشکلی وجود ندارد، پس کجای کار مشکل دارد، چرا در زمین دشمن بازی می‌شود؟

وی گفت: قبول دارم که دولت در خدمت اقتصاد مردم محور نیست اما اقدامات مناسبی برای بخشیدگی مالیاتی بنگاه‌های کوچک و متوسط انجام شده است.

فاضلی ادامه داد: دستهایی در مجموعه‌هایی هستند که به دنبال آن هستند که مجموعه‌های کوچک را در خود حذف کنند و علی‌رغم اینکه گفته می‌شود دولت دست از بنگاهداری برمی‌دارد این امر محقق نشده است.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود:‌ در عرصه پوشاک نتوانستیم جلوی قاچاق را بگیریم، مشکلات نوسازی ماشین‌آلات و تامین مواد اولیه و موارد دیگری وجود دارد اما باید بر تمام تلاش برای بهبود شرایط تولید تلاش کرد.

فاضلی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند ما در جنگ اقتصادی هستیم بنابراین باید ابزارهای لازم را نیز در جنگ اقتصادی فراهم کنیم./انتهای پیام

Leave a Comment