یک نماینده: نمایندگان در طرح سوال از رئیس‌جمهور به دنبال مچ‌گیری نیستند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: نیت و قصد نمایندگان در سؤال از رئیس‌جمهور مچ‌گیری نیست.

سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای‌اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به طرح سؤال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور، اظهار داشت: اینکه عده‌ای عنوان می‌کنند که طرح سؤال از آقای روحانی توسط نمایندگان، سیاسی است، فرافکنی و فرار رو به جلو برای نادیده گرفتن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است.

وی افزود: نمایندگان مجلس طبق وظیفه قانونی‌شان مسئولیت نظارت بر حُسن اجرای قانون‌اساسی را به عهده دارند. زمانی که به حوزه‌های انتخابیه میروند، گلایه‌های فراوانی نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی به دفتر نمایندگان ارسال میشود، آیا در چنین شرایطی انتظار از نمایندگان این است که سکوت کنند و از مسئولان توضیح نخواهند؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه سؤال ۸۰ نماینده مجلس از آقای روحانی به هیچ‌وجه سیاسی نیست، اظهار داشت: نمایندگانی که طرح سؤال از رئیس‌جمهور را امضا کردند، خواهان حل مشکلات مردم و پاسخ‌گویی رئیس‌جمهور به مردم و نمایندگان‌شان هستند؛ مردم به ما برای نظارت بر روند کاری مسئولان در جهت حل مشکلات‌شان رأی دادند لذا ما باید روحیه مطالبه‌گری داشته باشیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس خواهان پاسخ‌گویی رئیس‌جمهور در صحن پارلمان درباره اقدامات انجام شده برای حل مشکلات معیشتی مردم هستند. قصد نمایندگان سؤال‌کننده مچ‌گیری و یا ایجاد دست‌انداز در کار اجرایی کشور و رئیس‌جمهور نیست.//انتهای پیام

Leave a Comment