سرمایه گذاران درمانگر اقتصاد مریض ایران میباشند/حمایت واقعی دولت از سرمایه گذاران خواست ملی است

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در بازدید از پروژه بزرگ ایران مال اظهار داشت

امروز از مسئولین ذیربط کسب اطلاع نمودم که تمامی بلیط های سی و هفتمین جشنوارۀ فیلم فجر مربوط به پردیس سینمایی ایران مال در کمتر از ۴۵ دقیقه مجدداً تأکید میکنم (کمتر از ۴۵ دقیقه) پیش فروش شده است که این استقبال مردم عزیزمان در نوع خود بی نظیر و کم سابقه میباشد.

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در بازدید چند ساعته خود از پروژۀ بزرگ ایران مال طی سخنانی اظهار داشت: امروز در آستانۀ چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شاهد پیشرفتهای بسیار مهم و عظیم زیربنایی در کشورمان هستیم که در این راستا سرمایه گذاریهای کلانی در زمینه های مختلف اقتصادی انجام شده است که بی شک بدون حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردان بزرگ اقتصاد ایران، اجرای این طرحها و پروژه های عظیم در کشورمان میسر نمیشد.

یکی از عظیم ترین پروژه ها و بزرگترین سرمایه گذاریهای کلانی که طی سالهای اخیر در شهر تهران انجام شده و موجب سربلندی ایران و ایرانی، ایجاد اشتغال، حیرت و تحسین جهانیان و بعضاً حسادت کشورهای همسایه ایران گردیده همین پروژۀ عظیم ایران مال میباشد که طی ۷ سال گذشته با صرف هزاران میلیارد سرمایه و بیش از ۵۵ میلیون ساعت کار شبانه روزی و ساخت بیش از ۲ میلیون مترمربع شامل فضاهای تجاری، اداری، خدماتی، فرهنگی، ورزشی، رفاهی، تفریحی، اقامتی، آموزشی، مذهبی، نمایشگاهی، بهداشتی و درمانی و…. از زیر خاک سر برآورده است که فی الواقع شهر مدرن جدیدی در قلب تهران متولد شده است.

وی افزود: طی چند روز گذشته معاندین و دشمنان نظام برای ضربه زدن به حاکمیت و سلب اعتماد مردم، مسیر ایران مال و همچنین شبکه بانکی کشور را انتخاب و مدّ نظر خود قرار داده اند و همین حملات و شایعه سازی بیگانگان، اینجانب را بیش از پیش تشویق و ترغیب کرد تا این مجموعه عظیم را از نزدیک بازدید و ساعاتی را پای سخنان مسئولین و دست اندرکان این پروژه بنشینم تا نه تنها از نزدیک و به عینه در جریان پیشرفتها و اجرای کار قرار گیرم بلکه صحت و سقم شایعات را نیز بفهمم.     

علیپور اظهار داشت: ساخت و اجرای پروژه بزرگ ایران مال آنهم در اوج تحریمهای شدیدِ اقتصادیِ غرب که جابجا کردن یک دلار و اجرای پروژه های بزرگ در کشورمان دردسرهای خاصِ خود را دارد سرمایه گذاران و مردان بزرگ اقتصاد ایران موفق به سرمایه گذاری کلان چند هزار میلیارد تومانی جهت ساخت بزرگترین مال (مرکز بزرگ خرید) خاورمیانه و چهارمین مال جهان شامل مراکز عظیم خرید، هایپراستاری به مساحت ۲۰ هزار مترمربع، هتل بزرگ ۵ ستاره، بزرگترین کتابخانه با بیش از ۱۰۰ هزار جلد کتاب، مرکز همایشها، مراکز بزرگ ورزشی، شهربازی، ۱۴ سینمای مدرن و مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا، رستورانهای مختلف سنتی و بین المللی، بیش از ۴۰ هزار مترمربع سالنهای مدرن نمایشگاهی، بازار بزرگ سنتی، دهها مسجد بی نظیر، هزاران هزار پارکینگ و. و. و…. دهها بخش دیگر که ذکر تک تک آنان از حوصلۀ حضار خارج میباشد گردیده اند که جدای از کسب وجهه و غرور ملی برای ایران و ایرانی باعث ایجاد بیش از ۳۰ هزار شغل بطور مستقیم و دهها هزار نفر اشتغال غیر مستقیم شده اند. بطوریکه نمونه این پروژه و چنین مال و مرکز بزرگ اقتصادی را نه تنها در غالب کشورهای جهان نمیتوان یافت بلکه سرآمد بسیاری از پروژه های مشابه خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز میباشد که باید به سرمایه گذاران و مجریان و همه دست اندرکاران این پروژه عظیم تبریک و خسته نباشید و دست مریزاد گفت.

لازم به ذکر است ساخت بیش از ۵۰ پل هوایی و زیرگذر از بزرگراههای اطراف به ایران مال در جهت سهولت و راحتی مردم در دسترسی به این مجموعه، خود یکی از کارهای بی نظیر و کلانی است که توسط سرمایه گذار این پروژه بطور اختصاصی انجام شده است. هر چند شهردارانی همچون آقایان کرباسچی و قالیباف بیشترین پروژه های عمرانی را در دوران صدارت خود در شهر تهران انجام داده اند اما کارهای عمرانی و ساخت و ساز عظیم انجام شده توسط سرمایه گذار ایران مال، چیزی کمتر از کارهای دو شهردار فوق الذکر نمیباشد که اگر از این سرمایه گذار حمایت شود، قطعاً نه تنها چهار گوشه تهران را میسازد بلکه نمونه این مال و مراکزی از این دست را در شهرهای بزرگ دیگر ایران اجرا میکند.    

طبق گفتگویی که با کارفرما و مجریان پروژه داشتم خوشبختانه خبرهای بسیار خوب و امیدوار کننده شنیدم که بی نهایت خوشحال شدم. از جمله اظهار داشتند که میتوانند برای ۲۰ فدراسیون و رشته ورزشی، امکانات وسیع و استانداردی را در این مجموعه مهیا و با همکاری وزارت ورزش در اختیار ورزشکاران عزیز قرار دهند که در این راستا از جناب آقای سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان انتظار دارم تا از مسئولین این پروژه حمایت و بی درنگ و بدون فوت وقت نسبت به استفاده و بهره برداری از این امکانات ورزشی اقدام نمایند.

و یا اینکه سرمایه گذار و کارفرمای پروژه صادقانه تأکید نمود که اگر دولت و وزارت ورزش از ایشان حمایت معنوی کنند، بدون استفاده از بودجه دولت میتوانند بزرگترین مجموعه های ورزشی و استادیوم های فوتبال خاورمیانه را در ایران اسلامی بسازنند تا بجای اینکه جام ملتهای آسیا و یا مسابقات بین المللی فوتبال در امارات متحدۀ عربی و یا سایر کشورها برگزار شود، برعکس از این پس در ایران اسلامی و در شهرهایی همچون تهران، تبریز، اصفهان، مشهد و شیراز و…. برگزار شوند. فلذا ملت شریف ایران منتظر اقدام شایستۀ وزیر محترم ورزش جهت بهره مندی از توان سرمایه گذاران و مردان قدرتمندی همچون آقای علی انصاری میباشند تا انشاالله و به حول قوۀ الهی جام ملتهای آینده آسیا در ایران اسلامی برگزار گردد.

سبزعلیپور در ادامه اذعان داشت: امروز از مسئولین ذیربط کسب اطلاع نمودم که تمامی بلیط های سی و هفتمین جشنوارۀ فیلم فجر مربوط به پردیس سینمایی ایران مال در کمتر از ۴۵ دقیقه مجدداً تأکید میکنم (کمتر از ۴۵ دقیقه) پیش فروش شده است که این استقبال مردم عزیزمان در نوع خود بی نظیر و کم سابقه میباشد. البته یکی از دلایل اِقبال مردم به پیش خرید سریع بلیط های سیناهای ایران مال این است که مردم علاقمند هستند تا مجموعه بزرگ ایران مال را بعنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان و عظیم ترین مرکز اقتصادی خاورمیانه از نزدیک بازدید کنند یعنی در اصل مجموعه ایران مال هم جذابیت هایی زیادی بیش از فیلم های سینمایی برای دیدن دارد که در کنار فیلم های جشنواره، همه مشتاق دیدن ایران مال هم هستند.!!     

در این راستا از جناب آقای صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین سینمایی وزارتخانه تقاضا دارم تا امکانات بازار بزرگ ایران مال و همچنین استقبال بی نظیر مردم عزیزمان در پیش خرید سریع بلیط های جشنواره را مدّ نظر قرار داده و از امکانات فرهنگی این مجموعه بطور گسترده استفاده کنند. ضمناً تا دیر نشده میتوانند سهمیه ایران مال را افزایش داده و بجای استفاده از ۵ سینمای این مجموعه، از ۱۰ سینمای آن بهره برداری کنند تا مردم بیشتری هم امکان دیدن فیلم های جشنواره را داشته باشند.

همچنین توقع بر این بود تا مسئولین سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر را هم در چنین مجموعه عظیمی که خود پروژه ای جهانی میباشد برگزار میکردند زیرا نه تنها امکانات رفاهی، اقامتی، خدماتی، فرهنگی و نمایشی ایران مال وسیع و استاندارد جهانی را یدک میکشد بلکه حضور مردم و میهمانان خارجی در این مجموعه موجب تغیر دیدگاه خارجیان نسبت به ایرانی که بعضاً دشمنان بشکل سیاه در ذهن آنان بوجود آورده اند میشود و ایرانِ مدرن و شکوفا و در حال ساخت و ساز را با وجود اِعمال تحریمهای غربی و آمریکایی با چشم خود خواهند دید.    

وی تصریح کرد: بازار بزرگ ایران مال با فکری بزرگ ایجاد شده و سازندگان این پروژه، تمدن کهن و بعضاً فراموش شده ایران را با امکانات مدرن و روز جهان در هم آمیخته و در برابر دیدگاه مردم قرار داده اند که خود بنوعی زنده کردن تاریخ کهن و سفر کوتاه مردم به تمدن هزاران ساله ایران و توأمان گردشی در جهان امروز میباشد که در نوع خود بی نظیر و آموزنده است.

ضمناً کشورمان ایران، سرمایه داران و میلیاردهای بزرگ بی شماری دارد که صد البته هر پولدار و میلیاردری را نمیتوان جزء مردان بزرگ اقتصاد ایران نامید، زیرا هر سرمایه دار و میلیاردری حاضر به انجام کارهای بزرگ و پُر ریسک و یا بقول خودشان، کارهای پُر دردسر نیست و هرگز کارهای مولد و ماندگاری برای ایران انجام نمیدهند و پول و سرمایه خود را فقط و فقط در بخشهای تجاری و دلالی بکار میگیرند که هیچ سودی برای کسی ندارد اما سرمایه داران و میلیاردرهایی جزء مردان بزرگ اقتصاد ایران هستند که جدای از سود مادی، سود اُخروی و خدا و پیغمبر را هم در نظر میگیرند و کارهای بزرگ ماندگاری را در کشور انجام میدهند که نه تنها مولد میباشد بلکه در راستای منافع ملی و در جهت سربلندی ایران در جهان به اجرا در می آورند. از همین رو آقای انصاری بعنوان یک سرمایه دار و یکی از مردان بزرگ اقتصاد ایران با ساخت پروژه عظیم ایران مال، کاری ماندگار و در سطح جهانی و در راستای منافع ملی انجام داده است.

علیپور افزود: سرمایه گذاران همانند اطباء، درمانگر اقتصادِ مریضِ ایران میباشند و با قدمهای بزرگ و سرمایه گذاریهای کلان خود، ساخت و ساز را رونق و کسب و کار و خدمات را به حرکت درمی آوردند، اشتغال را هم رونق داده، معیشت مردم را ارتقاء میدهند و دهها فعالیت مثبت در مسیر رونق اقتصادی انجام میدهند که خود حلال بخشی از مشکلات اقتصادی جامعه میباشند، از همین رو حمایت واقعی دولت از سرمایه گذاران خواست ملی است و در ارتباط با پروژۀ ایران مال که از این قاعده مستثنی نیست و از همه مهمتر در این روزها مورد هجمه و هدف حملات دشمنان و معاندین نظام هم قرار گرفته به پشتیبانی و حمایت بیشتری نیازمند است، همچنانکه مقام معظم رهبری فرموده اند: هر بخش و یا مجموعه ای که هدف حملات دشمنان ایران اسلامی قرار گیرد باید بیشتر از پیش مورد حمایت باشد، پس در همین راستا مجموعه هایی همچون ایران مال که هدف حمله دشمنان قرار گرفته نشان دهنده این واقعیت است که عده ای از خارجیان و شاید کشورهای معاند و دشمن از اجرای این پروژه احساس درد و ناراحتی میکنند و برای حمله به پروژه های ایرانی و ایجاد بحران پولهای کلانی هم خرج می نمایند، فلذا دولت جهت دفع حملات و رشد و نمو این پروژه های بزرگ باید حمایت های بیشتر و جانانه تری از آنان انجام دهد.  

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه ضمن حمایت همه جانبه این مرکز از اجرای پروژه های کلانی همانند بازار بزرگ ایران مال در ایران اسلامی اظهار داشت: سرمایه گذارانی همچون آقای انصاری میخواهند این مهم را به اثبات برسانند که در اوج مشکلات و همچنین در اوج تحریمهای آمریکایی و جنگ اقتصادی، باز هم میتوانند کارهای بزرگی را در شأن ایران و ایرانی، آنهم با تکیه بر دانش و تکنولوژی ایرانی انجام دهند که خود گامی بلند در جهت تبیین سیاستهای مقام معظم رهبری و اجرای اقتصاد مقاومتی میباشد. سرمایه گذاران بزرگ بنوعی بسترساز سایر سرمایه گذاران شده و راه را برای دیگر فعالان اقتصادی هموار می نمایند و بزودی شاهد رقابت بین شهرهای بزرگ ایران بر سر اجرای پروژه های مشابه خواهیم بود اما بشرط و شروطه ها و آن اینکه حمایت واقعی و قلبی دولت محترم پشت سر این عزیزان باشد زیرا حمایت واقعی دولت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، قطعاً نوعی رقابت سرمایه گذاری در ایران آنهم در اوج تحریمها را بوجود خواهدآورد و راه را برای ورود سرمایه های ایرانیان خارج از کشور نیز هموار خواهد نمود اما بی مهری و نامهربانی با سرمایه گذاران و مردان بزرگ اقتصاد ایران موجب خواهد شد تا سرمایه ها از ایران فراری شده و دولت در حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور تنها بماند که امیدوارم با تدبیر ریاست محترم جمهوری نور امید، بیش از پیش بر دل سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشورمان بتابد./انتهای پیام

Leave a Comment