روحانی، احمدی نژاد دیگری است اما با چهره، گفتمان و البسۀ متفاوت!!

واکنش سبزعلیپور به سخنان امروز رئیس جمهور در مرقد امام

امروز عملکرد غلط و سوء مدیریت دولت که اصلاً ربطی هم به آمریکا ندارد کار را بجایی رسانده که مردم عزیز ایران برای خریدِ حتی تکه ای گوشت و یا مرغ یخی باید به شکل زننده و ناراحت کننده ای، ساعتها در کنار خیابانها به صف بایستند که اگر دولت احمدی نژاد چنین کاری میکرد، قطعاً دولتمردان امروز پوست از سرش میکندند!!

مردم عزیزمان برای فرار از شلختگی ها، گفتمان، عملکرد و خرابکاریهای احمدی نژاد و احمدی نژادیها و جبران گذشته بالاخره در سال ۹۲ شخصی را برگزیدند که خود را حقوقدان معرفی کرد و در این راستا نه تنها قول جبران خرابکاریها دولتمردان سابق و رفع سختی ها و تنگناهای مردم را داد بلکه وعده های بلند و بالایی از بهبود اوضاع اقتصادی و معیشت مردم گرفته تا عزت پاسپورت ایرانی و رفع تحریمها در کوتاه مدت را هم داد و صراحتاً در برابر ملت و رسانه ها اظهار داشت کاری خواهد کرد که هم چرخ سانتروفیوژها بخوبی بچرخد و هم چرخ زندگی مردم.!!! و آن شخص کسی نبود جز جناب آقای روحانی.

پس از اینکه دولت یازدهم رسماً کار خود را آغاز کرد متأسفانه اخلاق و رفتار روحانی هم به یکباره عوض شد و بدبختانه مُنکر وعده های خود گردید و چند سال اول، کشورداریِ خویش را با شعارهایی همچون:

* (اول باید خرابه‌ های ۸ سال گذشته را آوار برداری کنیم)!!

* (دولت قبلی خزانۀ را خالی تحویلِ ما داده)!!

* (اگر برجام به نتیجه برسد همۀ مشکلات کشور و مردم مرتفع و ایران گل و بلبل خواهد شد)!!

و همچنین

* (تعریف و تمجید از عملکرد دولت تدبیر و امید و خودستایی از عملکرد خویش) و دهها شعار دیگر!!

سپری کرد و با همین فرمان و عملکرد غلط، با منتقدین سیاسی و اقتصادی درگیر شد!! به هیچ انتقاد و پیشنهاد دلسوزانه ای گوش نداد!! سرمست برجام شد و خود و دولتش را مشغول گفتگو و نشست و برخاست با دوستان اروپایی و آمریکایی کرد!! و نهایتاً ۴ سال دولت یازدهم فقط با حرف و حرف و حرف به اتمام رسید و روزگار مردم در این چهار سال نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر و بدتر شد.!!!   

آقای روحانی برای بدست گرفتن سکانِ دولتِ دوازدهم، مجدداً کاندیدای ریاست جمهوری شدند و متأسفانه این بار هم با توسل به سخنان خلاف واقع و شعارهای تند سیاسی و اقتصادی باز هم با احساسات مردم بازی کردند و بعضاً آنان را با استفتاده جملاتی چون:

* اگر ما بر سرکار نیائیم، ایران ونزوئلا خواهد شد!!

* اگر ما نیائیم سایۀ جنگ از سر ایران دور نخواهد شد!!

* اگر ما در رأس دولت نباشیم تحریمها برعلیه ایران بیشتر و بیشتر خواهد شد!!

* اگر ما و برجام نباشیم مشکلات اقتصادی ایران رفع نخواهد شد!!

* اگر ما دولتمرد شما نباشیم، قیمت کالا و ارز لحظه به لحظه رشد خواهد کرد!!

* اگر دیگران رئیس جمهور شوند در خیابانها بین زنان و مردان دیوار خواهند کشید!!

* اگر ما باشیم نه تنها تمامی تحریمهای اقتصادی بلکه همه تحریمهای حقوق بشری را هم مرتفع خواهیم کرد!!

* اگر ما دولت را در دست بگیریم رُشد اقتصادی را افزایش و تورم را بیش از پیش کاهش خواهیم داد!!

* ودهها جمله و شعار از این دست!!

اما غافل از اینکه ایشان با توسل به این شعارها و عبارات فقط و فقط در پی ایجاد وحشت در کشور و سرقت آرای مردم بودند!! آقای روحانی با توسل به همین شعارها و عبارات تحریک کننده، بالاخره توانستند رأی غالب مردم را کسب و سکان دولت دوازدهم را هم برای ۴ سال دیگر در دست بگیرند اما متأسفانه با بی اعتنایی و بی توجهی به ایران و ایرانی نه تنها اوضاع کشور بهتر نشد بلکه هر وعده و شعاری که داده بودند، برعکس از آب درآمد و نهایتاً با سوء مدیریت خود، اَشک مردم را درآوردند.!!

سبزعلیپور تصریح کرد: امروز حدود ۶ سال از فرماندهی و ریاست جمهوری جناب آقای روحانی میگذرد و حاصل این فرماندهی و مدیریت ایشان و دولتمردان تدبیر و امید و آنهم به اعتراف خودشان چیزی بیش از هیچ نبوده است که ذیلاً و به اختصار به چند مورد از دستآوردهای مهم دولت دوازدهم اشاره میکنم.

* افزایش تنش با کشورهای غربی و منطقه علی الخصوص با آمریکا!!

* نافرجام ماندن برجام آنهم بعد از سالها تلاش و دلخوش کردن مردم!!

* بازگشت مجدد تحریمهای اقتصادی پیشین!!

* اِعمال محدودیتها و تحریمهای جدید آمریکا برعلیه ایران!!

* جلوگیری از فروش نفت و کاهش درآمد نفتی ایران!!

* خروج کمپانی های خارجی علی الخصوص شرکتهای اروپایی از ایران به بهانۀ فرار از مجازاتهای آمریکا!!

کاهش عزت و احترام پاسپورت ایران!!

* بی احترامی و تعرض به برخی از مسافران ایرانی در فرودگاههای خارجی از جمله در گرجستان، عربستان، امارات و… !!

* افزایش نرخ دلار دولتی و مبادلاتی از حدود ۳۰۰۰ تومان به ۴۲۰۰ و سپس به حدود ۱۰،۰۰۰ تومان و ارز آزاد هم از حدود ۳۶۰۰ تومان به ۲۰،۰۰۰ تومان و امروز هم حدود ۱۲،۰۰۰ تومان!!

* رانت ۱۸ میلیارد دلاری بهار امسال و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده ای خاص و از ما بهتران جهت واردات کالا و فروش غالب ارزها در بازار آزاد!!

* گرانی لحظه به لحظه کالاها و خدمات و افرایش تورم چند ۱۰۰ درصدی، بطور مثال: پراید ۶ میلیونی شد ۴۰ میلیون تومان!!

* رشد بیکاری و فراگیر شدن رکود اقتصادی!!

* رشد دروغ و فساد و رانت و اختلاس!!

* و امروز هم دولت کار را بجایی رسانده است که مردم عزیز ایران برای خریدِ حتی تکه ای گوشت و مرغ یخی باید به شکل زننده و ناراحت کننده ای، ساعتها در کنار خیابانها و یا داخل فروشگاهها به صف بایستند!!

* و دهها و یا شاید صدها مورد دیگر که جای ذکر تک تک آنها اینجا نیست!!

بله، این است حاصل دولتهای یازدهم و دوازدهم تا به اینجای کار که با سوء مدیریت خود، کِشتی دولت و اقتصادِ ایران را به گِل نشانده و دائماً سعی بر این دارد تا عدم تعهد، سوء مدیریت، ناهماهنگی و عملکردهای غلطِ دولت در نابودی اقتصاد و کاهش سطح معیشت مردم و کوچکتر شدن سفرۀ آنان را فقط و فقط به گردن تحریمها و دولت آمریکا بیاندازد و در همین راستا، جناب آقای روحانی امروز به همراه اعضاء هیأت دولت در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر امام خمینی طی سخنانی تأمل برانگیز اظهار داشته اند: مشکلات ما ناشی از فشار آمریکاست، پس کسی نباید به جای دولت آمریکا، دولت خدمتگزار را مورد سرزنش قرار دهد!!

این در حالیست که همین آقای روحانی قبل از انتخابات سال ۹۲ اعلام میکردند که: مردم ایران، آیا میدانید مشکل کار در کشورمان کجاست؟ ایشان دلیل مشکلات کشورمان را عدم مشورت، خود شیفتگی دولت احمدی نژاد، عدم استفاده از ابزارهای علمی، بی‌ثباتی ‌ها و اعلام میکردند. ظاهراً جناب آقای روحانی دچار چندگانگی شخصیت و یا شاید هم دچار خستگی و فراموشی شده اند.!!

در همین جا بر خود واجب میدانم تا خدمت جناب آقای روحانی عرض کنم که حداکثر۲۰% مشکلات حال حاضر کشورمان علی الخصوص مشکلات اقتصادی مربوط به تحریمها و فشارهای دولت آمریکا میباشد و صد البته که بیش از ۸۰% مشکلات ما نشأت گرفته از عدم تعهد و سوء مدیریت دولتمران و غالباً حاصل سیاستهای غلط دولت و عملکردهای نادرست شما میباشد، پس ذهن مردم را بیش از این مشوش نکید و به ملت مان آدرس غلط ندهید.!!

در همین مجال کوتاه میتوانم به صدها موردی اشاره کنم که دولت محترم میتواند از فردا صبح نسبت به انجام تک تک آنها اقدام نماید تا بخشی از مشکلات اقتصادی ایران سریعاً و در کوتاه مدت حل و فصل گردد بدون آنکه فشار آمریکا و وجود تحریمها بتواند مانعی بر سر اجرای آنها باشد اما مطمئناً دولت تمایلی به انجام این امور و رفع مشکلات اقتصادی آنهم بنابه مصلحت و دلایلی خاص ندارد.!!

علیپور افزود: حال که دیگر بحث انتخابات ریاست جمهوری مطرح نیست، آقایان برای توجیه ناکامی های دولت خود و جلب حمایت مردم مجدداً به هر شگرد و ترفندی روی آورده‌اند و در همین راستا عده‌ای خاص متأسفانه پای خود را بیش از پیش از گلیم‌ شان درازتر کرده و با طرح نقشه‌ای شوم و خطرناک در اتاق فکر خویش، ترس و وحشت را وارد دل مردم نموده و با رمز جدید (اگرCFT  یا FATF و یا پالرمو تصویب نشود، چنین خواهد شد و چنان خواهد شد)!! « همین چند روز پیش جناب آقای روحانی صراحتاً به مردم التیماتوم دادند که در صورت عدم تصویب FATF قطعاً گرانی و تورم بیش از پیش افزایش خواهد یافت!!» دولت با این سخنان خود در پی کسب اعتماد از دست رفته خود میباشند!!

درکل و با عنایت به مطالب مطروحه فوق باید عرض کنم که روحانی، احمدی نژاد دیگری است اما با چهره، گفتمان و البسۀ متفاوت!! در اصل ایشان هم کشور را به سبک و سیاق احمدی نژاد به پیش میبرد اما با چند تفاوت و آن اینکه حداقل پشت و روی احمدی نژاد یکی بود و رفتار و عملکرد و گفتمان و شلختگی و ظاهر او با هم یکی بود و آدم از احمدی نژاد همان چیزی را میدید که از وی توقع اش را داشت اما آقای روحانی با مردم روراست نیست و با ظاهری آراسته و کلامی شیوا متأسفانه میخواهد روز را شب و شب را روز جلوه دهد و بر همین اساس با آن چیزی که میگوید و می نماید و می نمایاند حدوداً ۱۸۰ درجه فرق دارد!! ضمناً اطمینان دارم که اگر دولت احمدی نژاد برخی از کارهای همین دولت را با مردم میکرد، قطعاً دولتمردان امروز پوست از سرش میکندند!!

ضمناً احمدی نژاد اختیارش دست خودش بود هر کاری را که شب میگفت، فردا همان را اجرا میکرد اما عده ای از ما بهتران، جناب آقای روحانی را محاصره و دولتش را هم به نفع خودشان مصادره کرده اند!! از همین رو آنان هستند که دولت را با خواست و میل و فرمان خود به پیش میبرند و به آقای روحانی خط میدهند و هر مطلبی را که میخواهند به رئیس جمهور القاء میکنند و از زبان ایشان سخنرانی مینمایند که مطمئنم سخنان عجیب و غریب امروز رئیس جمهور در مرقد امام (ره) هم بنوعی سخنان آنان بوده که از دهان آقای روحانی خارج شده و شاید خودشان هم مخالف این سخنان بوده اند!!

متأسفانه تا زمانیکه اختیار آقای روحانی دست این حضرات میباشد، کشورمان روز خوش نخواهد دید و هر روز باید منتظر مشکلات بیشتر، کوچکتر شدن سفره مردم، تورم و گرانی، رکود اقتصادی و افزایش بیکاری، رشد دروغ و فساد و تنش های داخلی و بین المللی باشیم./انتهای پیام   

Leave a Comment